Yeni yetenekleri güçlendirmek için harekete geçin Yeni yetenekleri güçlendirmek için harekete geçin
Yeni yetenekleri güçlendirmek için harekete geçin
Intel Inside®. Intel işlemciler ile daha yüksek verimlilik.
Intel® Core™ i7 vPro™ İşlemci ile.

Yetenekli İnsanların Buluştuğu İş Yeri

The Workplace for Talent

İş ortamınız en iyi yetenekleri cezbetmenize, geliştirmenize ve kazanmanıza yardımcı oluyor mu?

Yoksa yeni nesil liderler modası geçmiş uygulamalar ve teknolojiler yüzünden sizden uzak mı duruyor?

Yeni nesil çalışanlar geleneksel iş uygulamalarına ve yapılarına meydan okuyor. Y Nesli (1982 ve 2005 arasında doğanlar) çalışanları internetsiz bir dünyayı bilmeyen dijital yerlilerin ilkleridir, KCG’ye geçişe ve Birleşik İletişimlere yön vermişlerdir ve kişisel hayatlarında kullandıkları teknolojinin iş hayatlarında birliği ve yenilik sağlamasını bekler.

İşyerlerinin kendileri gibi esnek olmasını beklerler ve kalıplaşmış kurumsal yapıların becerilerini geliştiren akıcı ekip çalışmasını sekteye uğrattığını düşünürler. Geleceğin liderlerini cezbetmek, geliştirmek ve kazanmak istiyorsanız, hemen harekete geçmelisiniz.

Bütün mesele farklı nesiller ve onların farklı yaşam ve çalışma şekillerinden ibaret değil. Asıl önemli olan, bütün şirketlerin en kıymetli varlığı olan yaratıcılık ve yenilikçiliği serbest bırakacak modern ve esnek bir iş yeri oluşturabilmek.

Ayrıntıları göster Ayrıntıları gizle Fujitsu ne sunuyor

LIFEBOOK T937

The Top Performer with a Twist
The FUJITSU Tablet LIFEBOOK T937 is a versatile 2 in 1 Ultrabook™ for demanding professionals with new dynamic work styles. Its ultra-thin, durable magnesium housing, just 19.8 mm height, and super lightweight design enable you to travel in comfort. With a simple flip of the super crisp, rotatable 33.8 cm (13.3-inch) FHD display with pen and touch support you can switch to tablet mode. The new backlit keyboard layout, enterprise-grade security features, pull-out LAN connector and embedded 4G/LTE let you work securely wherever you are. With the optional port replicator, with Type-C USB docking, maximum convenience in the office is ensured.
Daha fazlasını keşfedin

STYLISTIC R727

Unlimited Usability and Productivity with 2 in 1
The FUJITSU Tablet STYLISTIC R727 with a 31.8 cm (12.5-inch) anti-glare display transforms into a full performance and full productivity notebook by simply attaching the strong yet slim magnetic keyboard. Its magnesium-aluminum housing delivers durability for business pros on the move, presenting in tablet mode or working in notebook mode anywhere you like. With the sensitive display you can naturally use a digital pen for notes or signatures on the tablet. Enterprise-grade connectivity like 4G/LTE, manageability and security features like encrypted drives and NFC-based authentication allow you to do your job wherever you want; all in confidence that your data is secure.
Daha fazlasını keşfedin

LIFEBOOK P727

Çok Modlu Verimlilik
FUJITSU Tablet LIFEBOOK P727, çevik bir sistemle çok modlu çalışma tarzına olanak tanıyan, gün boyu süren uzun pil ömürlü, ultra hafif, taşınabilir 2'si 1 arada bir cihazdır. Cihaz, en yeni Intel işlemcileri kullanarak zorlu tasarım ve çizim tabanlı uygulamaları kolaylıkla destekler. Windows 10 Pro işletim sistemiyle piyasaya sunulan bu cihaz, işletmenizin güvenlik ihtiyaçları için sektör lideri avuç içi damarı kimlik doğrulama teknolojisi sunar.
Daha fazlasını keşfedin

STYLISTIC Q616

2 in 1 Uniting Mobility and Power
The STYLISTIC Q616 is a 2 in 1 based on a fanless, thin and light design in a compact package. Full-day battery life, a toughened anti-glare display that supports pen and touch. The attachable keyboard, a cradle as well as 4G/LTE and security options deliver the endurance and flexibility you need to handle your business.
Daha fazlasını keşfedin

Yönetilen Mobil

İnsan Merkezli İş Yerini Güçlendirin

Fujitsu Yönetilen Mobil bütün güvenlik ilkelerinin tutarlı bir şekilde uygulanmasını sağlarken cihazların, uygulamaların ve kullanıcıların yönetilmesini ve desteklenmesini sağlayan, eksiksiz bir hizmettir.

Daha fazla detay

Sanal İstemci Hizmetleri

BT masraflarını azaltmaya, iş gücünüzdeki bireyleri güçlendirmeye ve güçlü veri güvenliği sağlamaya yardımcı olması için tasarlanan, kapsamlı bir masaüstü ve uygulama sanallaştırma çözümü.

Daha fazla detay

İş Yeri Güvenlik Çözümleri

İş Gücü Üretkenliği ile İş Yeri Güvenliğini dengeleyin

Kritik bilgilerin kullanıcı cihazlarından kaybolması veya dışarıya sızması bütün şirketlerin en büyük endişesidir. BT profesyonelleri üretkenliği artırmak için bilgilere sürekli erişim imkanı sunup daha hızlı ve etkili iletişime imkan tanırken kurumsal ağları, verileri ve servisleri korumakta zorlanmaktadırlar. Üstelik tüm bunlar, tehditler sürekli değişim gösterirken yapılmalıdır.

Fujitsu’nun kapsamlı iş yeri güvenlik çözümleri güvenlik ve erişim arasındaki dengeyi tutturmanıza ve şirketiniz korunurken çalışanlarınızın da olabildiğince üretken olmasını sağlamanıza yardımcı olur.

Daha fazla detay

İş Birliği Hizmetleri

Kullanıcıların bilgileri bulması ve paylaşması, dünyanın her yerinden iş arkadaşlarıyla üretken ve uygun maliyetli bir şekilde işbirliği yapması için eksiksik destek hizmetleri sunar.

Daha fazla detay

Reducing your workplace carbon footprint – the ESPRIMO way

Tarih Wednesday, 30.August 2017
Yetkili Suman Singh

A lot is changing in the working world with new models and a different work culture. The advancements in technology allow us to work from different locations at different times, and even from home. There also is the generation Y, which introduces quite different expectations to the working world compared to their predecessors. Mobility and […]

The post Reducing your workplace carbon footprint – the ESPRIMO way appeared first on FACE2FUJITSU.

Ayrıntıları göster

Organizational data security, EraseDisk and end-of-life devices

Tarih Tuesday, 22.August 2017
Yetkili Suman Singh

EraseDisk ensures your data does not fall into the wrong hands after end-user devices in your organization reach their end of life Ever wondered what happens to your company’s devices, such as PCs, laptops, workstations, once they reach their end of life? Most of the times these old devices are either discarded or donated; however, […]

The post Organizational data security, EraseDisk and end-of-life devices appeared first on FACE2FUJITSU.

Ayrıntıları göster

Is Your Organization Ready for the Future Workplace?

Tarih Wednesday, 26.July 2017
Yetkili Louis Cherian

Mobile technology has dramatically changed our lives. Fast, cheap, and ubiquitous Internet connectivity makes it easier than ever to be online 24/7. As an integral part of our private lives, the technologies that enable this paradigm shift have already spread throughout the workplace. Smartphones, tablets, cloud technologies, and easy access to productivity, communications, collaboration, and […]

The post Is Your Organization Ready for the Future Workplace? appeared first on FACE2FUJITSU.

Ayrıntıları göster

What To Consider Before Buying A Business Mobile Device?

Tarih Monday, 17.July 2017
Yetkili Kathrin Hofherr

Looking to equip your mobile workforce with new ultra-mobile devices? With every new generation, ultra-mobile devices are getting lighter and more powerful. To add to that, the arrival of new standards like USB Type-C and Thunderbolt promises to revolutionize connectivity (while rendering your existing peripherals obsolete). In these changing times, with a multitude of options […]

The post What To Consider Before Buying A Business Mobile Device? appeared first on FACE2FUJITSU.

Ayrıntıları göster

Do More with Less and Start your Lean IT Journey Today

Tarih Monday, 10.July 2017
Yetkili Salil Lawande

There are companies and there are smart companies. While ‘Rip and replace’ is one of the many options for companies that want to refresh their hardware, smart companies typically preserve budgets for projects that have more priority. Smart companies have CTOs/CIOs, IT managers and system admins that know how they can extract the maximum value […]

The post Do More with Less and Start your Lean IT Journey Today appeared first on FACE2FUJITSU.

Ayrıntıları göster